تمیزی و آراستگی یکی از مهم ترین مشغله های هر فردی است که به نوعی در جامعه حضور می یابد، چرا که با داشتن ظاهری مرتب، تمیز و البته شیک، می توان تاثیرگذاری بیشتری در روابط اجتماعی بر روی افراد مختلف جامعه داشت.

70d185c57df0307998e867d4d1814b39

پیراهن از جمله لباسهای محبوب، بین آقایان و خانم هاست، که در هر موقعیتی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

حتما توجه کرده اید که وقتی پیراهنی را برای مدت طولانی تر به تن دارید، یقه و سر آستین ها، خیلی زودتر از بقیه قسمتهای لباس کثیف و سیاه می شوند. و البته باید در نظر داشت که دیرتر و البته سخت تر تمیز خواهند شد. یقه و سر آستین ها به علت تماس مستقیم با پوست و به دلیل عرق کردن و همچنین اثر پوستهای مرده ای که در اثر سایش مداوم لباس با بدن بوجود می آیند، لکه دار و سیاه می شوند و به هیج عنوان با لباسشویی تمیز نخواهند شد.

ما در این قسمت روشهایی را برای شما بیان می کنیم،  تا به سادگی از شر لکه های مزاحم روی لباستان خلاص شوید:

در روش اول ابتدا  سر آستین و یقه را خیس کنید و سپس مقداری شامپوی سر روی آنها بریزید و اجازه دهید به مدت دو ساعت به همان صورت باقی بماند و بعد می توانید لباس را بشویید.

و یا به عنوان روش دوم، می توانید خمیری از مخلوط سرکه و جوش شیرین درست کرده و روی قسمتهای لکدار بمالید و پس از چند ساعت شستشو دهید. البته بهتر است مراقب باشید تا جوش شیرین را محکم روی پارچه نمالید چراکه سبب آسیب رسیدن به بافت پارچه می گردد.

 

dirtycollar2

Well dressed man hands with elegant suit and accessories

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *