اگر می خواهید لباس مناسبی برای خود انتخاب کنید، قبل از هر چیزی باید با فرم بدن و جثه خود آشنایی کافی داشته باشید.

اگر بدون توجه به اندام خود خرید کنید مطمئنا از خرید خود راضی نخواهید بود. در این مطلب سعی داریم به اصول کلی انتخاب و هماهنگ کردن لباس ها با یکدیگر بپردازیم.

همواره لباسی را انتخاب کنید که کاملا اندازه شما باشد، چراکه پوشیدن لباس‌های بزرگ تنها اندام شما را اغـراق‌آمـیـزتـر جـلوه می دهند و آن را پنهان نمی‌کنند.

اگر کمرتان باریک نیست،  سعی کنید دور لباس های دارای کمربند را خط بکشید.

 پارچـه‌های سـنگین مانـند پـشمـی، بافـتنی و چرمی شما را سنگین‌وزن‌تر جلوه می‌دهند و برعکس پارچه‌های سبک وزن، مانند کتان و نخی شما را لاغرتر جلوه خواهند داد.

در مورد رنگ لباس هم باید به این نکته دقت کنید که با پوشیدن لباس های تیره رنگ، لاغرتر و البته کوچکتر به نظر خواهید آمد و رنگ های روشن شما را بزرگتر و حجیم تر نشان می دهند.

اگر اندکی اضافه وزن دارید بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که، بالا تنه و پایین تنه ی یکرنگی دارند، چراکه شما را لاغرتر نشان می دهند. البته لباس هایی که بالا تنه و پایین تنه ای با رنگ متفاوت دارند شما را بلند قدتر جلوه می دهند.

 بهتر است در انتخاب لباس توجه به گردن را فراموش نکنید زیرا اگر گردن کوتاهی دارید با پوشیدن لباس یقه بلند فقط به کوتاهتر دیده شدن آن کمک خواهید کرد. همچنین بهتر است افراد با گردن کوتاه، از گردنبندهای کوتاه  استفاده نکنند.

 لباس بـا خطوط افقی شما را چاق‌تـر و بـا خـطـوط عمودی شما را لاغرتر جلوه می‌دهد.

با توجه به این مطالب به راحتی می توان دریافت که هر شخصی می تواند با شناخت کافی از اندام خود لباس های مناسبی انتخاب نماید. و خود را همانطور که میخواهد جلوه دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *