امروزه چرم و خصوصا لباس های چرمی در همه جای دنیا وجود دارند. این لباس ها بسیار زیبا و شیک هستند که هم خانم ها و هم آقایان می توانند از آن استفاده کنند.

اما باید در نظر داشته باشید که لباسهای چرمی بسیار حساس هستند و به مراقبت های صحیح نیاز دارند. ما در اینجا اصولی اساسی را به شما معرفی می کنیم تا با نکات مهم در نگهداری لباس های چرمی بیشتر آشنا شوید:

برای پاک کردن گرد و غبار بهتر است، از اسنفجی نرم برای این کار استفاده کنید و به هیچ وجه از پارچه یا برس برای این کار استفاده نکنید. لباس های چرمی خود را در برابر ایجاد لکه های جوهر یا لکه روغن روی چرم محافظت کنید چراکه در صورت ایجاد چنین لکه هایی، قادر به پاک کردن آن نخواهید بود.

رطوبت بالا باعث متورم شدن چرم می شود پس بهتر است لباس خود را دور از رطوبت نگهداری نمایید. همچنین هرگز عطر و ادکلن را مستقیم روی چرم نزنید. پیش از استفاده در محیط  مرطوب و بارانی نیز سطح لباس را به اسپری های ضد آب آغشته کنید.

wetleather

از خشک کردن لباس چرم در برابر آفتاب شدید خودداری کنید. لباس را پس از خشکشویی یا پیش و پس از نگهداری طولانی با واکس مخصوص، چرب کنید.

Cracked_Leather

چروک از روی لباس چرم به راحتی از بین نمیرود پس آن را همیشه روی چوب لباسی شانه ای شکل آویزان کنید و با کاور پارچه ای روی لباس را بپوشانید.کاور پلاستیکی باعث ایجاد رطوبت (هرچند اندک) می شود.

mission_imp_jacket_3

کفش و کیف های چرمی تان را نیز با روزنامه خشک پر کنید تا شکل خود را از دست ندهند.

اگر چرم را واکس میزنید چند ساعت در محیط بسته و عاری از گرد و غبار مثلا یک قوطی بزرگ قرار دهید. زیرا چرمی که واکس به لایه آن هنوز نفوذ نکرده جاذب گرد و غبار است.

اگر در شرایطی، لکه ای رو چرم افتاد و به راحتی با اسنفج خشک یا تر پاک نشد، میتوانید مقدار کمی شامپو بچه را با آب مخلوط و اسفنج را در آن خیس کنید و به آرامی روی لکه بکشید. پس از پاک کردن لکه، حتما چرم را با دستمالی نرم خشک کرده و بعدا با واکس چرب کنید.

اگر به خوبی از لباس یا کیف و کفش چرم طبیعی تان مراقبت کنید هرروز پیش از روز قبل زیباتر می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *