لباس های مشکی جذابیتی دارند که شاید لباس های با رنگ بندی دیگر آن را نداشته باشند. چرا که نه تنها شما را لاغرتر نشان می دهند،  بلکه به راحتی با لباس های دیگر ست می شوند

و در بیشتر مواقع بعنوان یک راه فرار برای افرادی تلقی می شوند که نمی دانند بهتر است چه رنگی را انتخاب کنند. همچنین توجه داشته باشید که لباس های مشکی رنگ را می توانید برای تمامی موقعیتها مثل مهمانی، جلسه، سرکار و…. بپوشید. پس بهتر است چند دست لباس تیره رنگ در کمد لباس خود بگنجانید.

اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تنها مشکلی که لباس های تیره رنگ دارند اینست که با شستشو واتو کشی غیر اصولی بسادگی کیفیت خود را از دست داده و تغییر رنگ می دهند. پس باید در شستشوی این لباس ها دقت کافی را داشته باشید تا رنگ و کیفیت آنها حفظ شود.

توصیه می‌ شود برای ثابت ماندن رنگ لباس مشکی، قبل از شروع به استفاده، آن را داخل ظرفی حاوی آب سرد و مقداری نمک خیس کنید و پس از ۵ دقیقه با آب سرد آبکشی نمایید. در دفعات بعدی شستشو، بهتر است لباس را با دست بشویید تا با ماشین لباس شویی. برای این کار لباس تیره را در تشتی، حاوی یک فنجان سرکه سفید و مایع شست و شوی لباس و آب سرد به مدت نیم ساعت خیس کنید و سپس به آرامی شست و شو دهید و با آب سرد آبکشی نمایید. سرکه سفید مانع از دست رفتن رنگ لباس و مایع شست وشومانع از ماندن لکه سفید روی لباس می شود.
برای حذف الکتریسیته ساکن لباس و جلوگیری از جمع شدن پرز روی لباس، از مایع نرم کننده در مرحله آخر آبکشی نیز می توانید استفاده کنید. مایع نرم کننده را به هیچ وجه مستقیم روی لباس نریزید، بلکه مایع را در آب حل کنید.
برای جلوگیری از برق افتادن لباس نیز در هنگام اتو، آن را از داخل اتو کنید یا پارچه ی نازکی را روی لباس قرار داده و اتوکشی نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *