وقتی تصمیم به خرید یک لباس جدید می گیرید، بهتر است این نکته مهم را در نظر داشته باشید که کیفیت لباس بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد و باور کنید که داشتن یک لباس با کیفیت عالی برای شما بهتر و البته با صرفه تر از داشتن ده لباس با کیفیت پایین می باشد. 

پس هنگام خرید لباس مثل یک کارآگاه با تجربه رفتار کنید و این نکات اساسی را در نظر داشته باشید تا بعدا دچار مشکل نشوید:

۱. در قدم اول بهتر است به دوخت لباس دقت کنید و اگر دوخت نامرتبی داشته باشد از خرید آن صرفنظر کنید چراکه در کوتاه ترین زمان ممکن مجبور خواهید بود سری به خیاط بزنید. دکمه ها را چک کنید تا شل نباشند.

۲. بعضی از لباس ها مخصوصا شلوارهای جین شدیدا رنگ پس می دهند و شما زمانی متوجه این موضوع خواهید شد که دیگر دیر شده و لباس را خریداری نموده اید . پس برای اینکه رنگ لباس شما خیلی زود کدر نشود و هنگام شستشو در ماشین لباسشویی  لباس های دیگر را نابود نکند، دستمال سفید نمداری به همراه داشته باشید و اگر اندکی به رنگ پس دادن لباسی شک کردید در قسمت پشتی و جایی که در دید نیست دستمال نمدار را روی لباس بکشید. در صورتی که دستمال سفید تغییر رنگ داد لباس مناسب نیست. پس از خرید آن صرفنظر کنید.

۳. لباس هایی که بسادگی چروک می شوند انتخاب جالبی نخواهند بود. چراکه نه تنها ظاهر آراسته و مرتبی نخواهید داشت بلکه به خاطر نیاز به اتوکشی بیشتر،  رنگ لباس کدر شده و کیفیت خود را از دست می دهد. پس اگر هنگام خرید به چروک شدن لباس شک کردید بهتر است قسمتی از آن را در دست مچاله کنید.اگر با فشار دست به راحتی مچاله شد لباس مناسبی برای شما نخواهد بود.

shopping-mens-clothes-2

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *