آیا تا به حال پیش آمده برای خرید کراوات به فروشگاه بروید وبه اتیکت آن نگاهی بیندازید تا بفهمید از چه جنسی است؟

اگر تاکنون فکر می کردید که همه ی کراوات ها از ابریشم ساخته می شوند، پس بهتر است به اتیکت کراوات های داخل کمد خود نگاهی بیندازید. قطعا شگفت زده خواهید شد. کراوات ها از پارچه ها و بافت های مختلفی تهیه می شوند و مردم بنا به پسند و البته شرایط محیطی از جمله آب و هوا و تغییرات فصلی، کراواتی را برای پوشیدن انتخاب می کنند. در این مطلب قصد داریم به معرفی جنس کراوات ها و تناسب آنها با هر فصل بپردازیم.

کراوات ابریشمی: از آن جنس کراوات هایی است که برای هر فصلی از سال مناسب است. البته بهتر است  نسبت به فصل، رنگ مناسبی را انتخاب کنیم. مثلا در فصول گرم از رنگ های سرد مثل بنفش، آبی و سبز  و در فصل های سرد از رنگ هایی شاد و گرم مثل قرمز، نارنجی، زرد و … استفاده کنیم. رنگ های خنثی برای هر چهار فصل مناسبند.

کراوات پشمی: این جنس برای فصول سرد سال، یعنی پاییز و زمستان مناسب بوده و بهتر است از پارچه های پشمی با بافت ظریف و نازک استفاده شود تا گره کراوات بیش از اندازه درشت نباشد. میتوان برای ایجاد تعادل در ظاهر، در کنار کراوات پشمی از کت های پشمی دیپلمات و نیمه رسمی نیز استفاده کرد.

کراوات کتان با درصد پنبه بالا: کراواتی با وزن سبک و نرم، که به علت داشتن درصد بالایی پنبه برای فصول گرم سال یعنی بهار و تابستان مناسب است و باعث تعریق در گردن نمی شود. این نوع کراوات بسته به طرح و رنگ آن میتواند ست خوبی با کت های رسمی و یا تک پیراهن به نظر برسد.

لینن: پارچه ای مناسب جهت فصل تابستان، مخصوصا روزهای گرم است و مانند کتان با درصد نخ بالا سبک و خوش دست است.فقط بهتر است آن را با کت و پیراهن لینن ست کنید تا هم از گرمای تابستان در امان باشید هم ظاهری متعادل و شکیل داشته باشید.

ابریشم کش بافت: این نوع از بافت کراوات از نخ های نسبتا ضخیم ابریشمی است که کراواتی باریک با انتهای مربعی حاصل کار بافت است.ظاهر کراوات درشت بافت بوده و مناسب برای فصول بهار و تابستان است ولی نه برای روزهای بسیار گرم تابستان چرا که وزنی بیشتر نسبت به کتان و لینن و کلا کراوات پارچه ای دارد. البته بهتر است با کت و پیراهن اسپرت یا نیمه رسمی ست شود و حتما به تطابق پهنای کراوات با عریض ترین قسمت یقه کت توجه شود.

mensstyletiefabric-1-of-7 mensstyletiefabric-7-of-7 mensstyletiefabric-2-of-7

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *