در فصل های سرد سال داشتن لباس های گرم و مناسب برای در امان ماندن از سرما بسیار ضروری می باشد . در بین لباس های گرم، پالتو انتخاب بسیار مناسبی است، که هم خانم ها و هم آقایان می توانند از آن بهره مند گردند.

چراکه نه تنها ظاهری آراسته وشیک به شما می بخشد بلکه نسبت به لباس های دیگر رسمی تر می باشد. اما این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که همانطور که قبل تر در مورد انتخاب لباس مناسب بیان کردیم، بهتر است هر شخص قبل از اقدام به خرید، اطلاعات کامل و مناسبی در مورد لباسی که قصد خریداری آن را دارد به دست آورد تا دچار مشکل نشود و از انتخاب خود راضی باشد.

در اینجا قصد داریم اطلاعات مفیدی در مورد نکات ضروری در خرید پالتو در اختیارتان قرار دهیم:

ابتدا بهتر است تعیین کنید که، هدف شما از خرید پالتو چیست و قرار است در چه موقعیت هایی از آن استفاده کنید؟ روزانه و در انظار عمومی یا گاه به گاه و در موقعیت های خاص؟!!

 همچنین تصمیم بگیرید که پالتو را همراه با لباس های رسمی دیگر به تن خواهید کرد، یا به عنوان لباس گرم و بدون کت و شلوار خواهید پوشید.

پالتو های تک لایه ای وجود دارند که باید همراه با لباس گرم دیگری بپوشید چون تنها شما را در مقابل برف و باران حفظ میکنند. در مقابل پالتو های دو لایه در عین حفاظت در مقابل برف و باران، به حفظ دمای بدن شما نیز کمک میکنند.

جنس پارچه پالتو معیار مهم دیگری در هنگام خرید است. پارچه های کشمیر وزن کم و ظرافت و گرمای مطبوع و البته قیمت بالاتری دارند. ولی پارچه های پشمی نسبت به کشمیر وزن بیشتر، مقاومت بالاتر، گرمای بیشتر و قیمت مناسبتری دارند.

انتخاب رنگ کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. البته بهتر است ترکیب رنگ آن را با لباس های دیگرتان در نظر بگیرید. لازم به ذکر است که رنگ پالتو علاوه بر تاثیر در ظاهر شما، در گرمایش پالتوی شما نیز موثر است. رنگ های تیره  مثل قهوه ای سیر، سرمه ای ومشکی گرما را بیشتر به خود جذب میکنند. در مقابل رنگ هایی مثل عسلی و خاکستری و طوسی تنها دوام رنگ بیشتری دارند.

بلندی و قد پالتو

قد پالتو بهتر است بلند و تا زانو باشد چرا که میتواند علاوه بر بالاتنه، پاهایتان را هم گرم نگه دارد. البته بهتر است خیلی هم بلند نباشد که در اینصورت ظاهری غیر عادی خواهد داشت.

سایز پالتو

هنگام پرو پالتو دست هایتان را چند بار به جلو بکشید یا باز و بسته کنید، در صورتی که احساس کردید قسمت ساعد شما کشیده می شود شک نکنید انتخاب تان اشتباه است. آستین های پالتو باید طوری باشد که بتوانید در زیر آن لباس های آستین دار یا ضخیم بپوشید. اندازه قد آستین هم باید تا روی مچ دست شما بیاید که آستین لباس شما از زیر آن دیده نشود. حواستان باشد که به هنگام نشستن و برخاستن، قسمت دامنی پالتو نباید بالا برود و هیچ‌کشیدگی نباید در آن ناحیه ایجاد شود.

jackets-mens-03

de2b3d6c5a11da864d7281682e51261ca1f47380a7de009d7683ee0d01ab8846

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *