با وجود اینکه هدف از شستشوی لباس ها، چه در ماشین لباسشویی و چه با دست، داشتن لباس هایی تمیز و بدون لکه می باشد.اما باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که با اندک بی توجهی باعث خراب شدن رنگ لباس هایتان خواهید شد.

پس بهتر است به اصولی که در مورد شستشوی لباس های رنگی وجود دارند توجه نمایید. اول از همه بهتر است همیشه حواستان باشد تا لباس های با رنگ های تیره و روشن را با هم در ماشین لباس شویی نیاندازید و یا اینکه با هم در یک تشت خیس نکنید.

و برای اینکه مطمئن شوید که لباس تان رنگ می دهد یا نه، این راهکار بسیار موثر را امتحان نمایید :

اگر برای اولین بار قصد شستشوی لباسی را دارید و به رنگ پس دادن آن شک دارید،  بهتر است این لباس را بین دو پارچه ی سفید قرار دهید، و بعد آنها را در آب بیاندازید و ببینید که آیا این لباس به پارچه های سفید رنگ می دهد یا نه !!! با این تست به راحتی می توانید بفهمید که آیا لباس شما رنگ می دهد یا نه ؟؟

اگر لباستان رنگ پس می دهد بهتر است آن را در آب سرد و نمک و یا سرکه خیس کنید. این کار به ثابت شدن رنگ لباس کمک چشمگیری می کند.

در فروشگاه ها، دستمال های مخصوص لباسشویی وجود دارند که با قرار دادن یکی از آنها در لباسشویی، هنگام شستشوی لباس رنگی، رنگ آنها را به خود جذب کرده و مانع از تاثیر رنگ به روی لباس های دیگر می شود.

colors

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *