یکی دیگر از روپوش های گرم، کاپشن است ، که نسبت به پالتو ظاهری غیررسمی و راحتتر به شما می بخشد. هنگام خرید کاپشن نیز بهتر است ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید آن را کی و کجا بپوشید؟

کاپشن مناسب مهمانی نیست ولی میتواند مناسب روزهای خنک و سرد سال باشد.

تنوع کاپشن ها بسیار زیاد است و در اشکال مختلف در بازار وجود دارند: تک لایه، دو لایه، بدون الیاف یا پر شده از پشم شیشه یا پر، کلاه دار یا بی کلاه، ضد آب یا نفوذ پذیر نسبت به آب.

کاپشن های تک لایه مخصوص روزهای خنک و دو لایه مخصوص روزهای سرد و زمستانی است. بهتر است از بین کاپشن های دو لایه و بدون الیاف داخلی، نوعی را انتخاب کنید که لایه داخلی ترکیبی از پارچه استات و پارچه گرم باشد که براحتی بتوانید بپوشید و از تن خارج کنید.

کاپشن های پر شده از پر این ویژگی مهم را دارند که در عین حفظ گرمای بدن رطوبت را نیز تهویه می کنند. ولی کاپشن پشم شیشه ای موجب تعریق شما می شود.

کاپشن های کلاه دار را در اولویت خود قرار دهید مخصوصا شکلی که کلاهشان قابلیت جدا شدن از بدنه را دارند.

کاپشن های ضد آب بسیار مناسب روزهای بارانی و برفیست چرا که به دلیل نفوذناپذیری پارچه نسبت به آن، باعث گرم ماندن شما در این مواقع می شود. البته باید به این نکته نیز توجه داشته که کاپشن ضد آب نیز موجب تعریق شخص می شود. شستشوی کاپشن های ضد آب و متشکل از پر، بهتر است به خشک شویی سپرده شود. چرا که مواد شوینده همراه با آب باعث تخریب بافت این الیاف ها می شود.

 

0ae98b2f8e86942b5c36dea76906cf3316f8b3d9d4037d81ce9e6b7a10996fa7

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *