شما هم از خرید کردن بیزارید؟

بر خلاف خانم ها، خرید کردن برای اکثر آقایان نه تنها لذت بخش نیست بلکه می تواند بسیار زجرآور هم باشد.چگونه میتوانیم خرید لباس را به یک کار خوش آیند برای خود تبدیل کنیم؟

 پیش از اقدام  به خرید، بهتر است این سوالات را از خود بپرسید تا بتوانید زودتر و البته بهتر تصمیم گرفته ودر نتیجه کمتر خسته شوید. چراکه به دلیل سر رفتن حوصله، می توانید انتخاب های نادرستی داشته باشید.

بودجه من برای خرید لباس چقدر است؟

در نظر داشته باشید که لباس ارزان قیمت مگر در موارد خاص، کیفیت خوبی نخواهد داشت و ممکن است باز هم مجبور به خرید شوید. لباس گران قیمت هم شاید باعث شود که نخواهید آن را همیشه بپوشید و برای مواقع خاصی نگه دارید که اغلب باعث کهنه شدن و رنگ و رو رفتگی لباس می شود. پس بهتر است یک بازه قیمت را در نظر داشته باشید.

سایز من کدام است؟

برای خرید یک لباس که درست اندازه بدنتان باشد، نیاز است بدانید دور گردن(اندازه یقه)، دور سینه، دور کمر، قد از شانه تا کمر و از کمر تا پاشنه چقدر است. شاید به خاطر سپردن این اعداد سخت باشد ولی کمک بزرگی به انتخاب سایز مناسب لباس میکند. پس قبل از خرید این اندازه ها را در گوشی همراه خود و یا یک کاغذ کوچک یادداشت کنید تا بارها و بارها مجبور به پرو لباس نباشید.

استایل یا سبک لباس پوشیدن من چگونه است؟

آیا عادت به پوشیدن لباس رسمی دارید یا اسپرت و غیررسمی.کاپشن میپوشید یا کت وشلوار؟ جین میپوشید یا شلوار پارچه ای؟پیراهن های طرحدار (چهارخانه یا راه راه) را بیشتر دوست دارید یا ساده و تک رنگ؟

 جواب این سوال ها در انتخاب سبک و رنگ و طرح مورد نظرتان به شما کمک می کند.

لباس را برای چه مناسبتی و چه کاربردی میخرم؟

لباس مهمانی، لباس محل کار، لباس خانگی و . . .  بسیار مهم است که هدفتان را از خرید لباس از پیش تعیین کنید.این کار به حس رضایت شما از خرید منجر می شود.

کدام رنگ برای من متناسب است؟

ممکن است در فروشگاهی لباسی را ببینید و به خاطر رنگ متفاوتش اقدام به خرید نمایید ولی وقتی در منزل با آن لباس مقابل آینه ایستادید اصلا احساس خوبی را که موقع خرید داشتید، نداشته باشید. پس رنگ متناسب با پوستتان را از راهنمای تصویری زیر پیدا کنید.

78

حتما سعی کنید هنگام خرید، لباس و کفشی راحت به تن کنید، چرا که شاید مجبور شوید برای انتخاب لباس مناسب چندین بار پرو کنید و این کار به بالابردن سرعت پرو کردن لباس کمک می کند و باعث می شود کمتر احساس خستگی کنید.

آیا با لباس های دیگر من، تناسب خواهد داشت؟

البته این موضوع را در نظر داشته باشید که هر شخص گاهی نیاز دارد که کمد لباس خود را تازه کند و استایل و همچنین رنگ های جدیدی را امتحان نماید. اما اگر قصد خرید لباسی را دارید که مطمئنید هیچگاه قرار نیست لباسی مشابه آن یا به رنگی که با آن ست شود بخرید، بهتر است از این کار صرفنظر کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *