حتما تا به حال متوجه این موضوع شده اید که چقدر تمیز بودن اتو در راحتی اتوکشی موثر است و باعث افزایش سرعت می گردد.

ماندن آب داخل مخزن اتو و همچنین تبخیر آن، باعث ایجاد جرم در مخزن و مسیر های بخار می شود. پس بهتر است هر بار پس از اتوکشی لباسها، آب داخل مخزن اتو را خارج نمایید. اما اگر با وجود مراقبت های شما، باز هم رسوب در سطح اتو بوجود آمد، باید به فکر تمیز کردن آن باشید چراکه ایجاد جرم و رسوب در سطح اتو به مرور زمان، باعث کم شدن قدرت حرارتی و بخاردهی می شود و بازده اتو به شدت کاهش می یابد.

برای تمیز کردن اتو، مراحل زیر را انجام دهید :

برای تمیز کردن مخزن، ابتدا اطمینان حاصل  کنید که اتو سرد و خارج از پریز برق است. نصف مخزن را با آب و نصف باقی مانده را با سرکه پر کنید و اجازه دهید محلول آب و سرکه وارد لوله های داخلی شوند. پس از چند ساعت، اتو را روشن کرده و در درجه کم اجازه دهید گرم شود و بخار آب و سرکه از آن خارج گردد. می بینید که رسوبات به شکل تکه های ریز از سوراخ های زیر اتو خارج خواهند شد. این کار را چند بار تکرار کنید تا رسوب مخزن و لوله ها تمیز شود. در نهایت مخزن را با آب پر کنید و  اتو را روشن کنید تا باقی مانده سرکه از اتو خارج شود.

برای پاک کردن رسوب و جرم زدایی کف اتو، ابتدا مقداری خمیر دندان به کف اتو بمالید و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه خمیر روی کف اتو بماند. سپس با دستمالی نرم، خمیر را پاک کنید. هنگام پاک کردن خمیر، مراقب باشید که خمیر وارد سوراخ ها نشود.

670px-Clean-the-Bottom-of-an-Iron-Step-4

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *