داشتن لباس های عالی، شرط لازم برای آراستگی است، اما کافی نمی باشد چرا که اگر نحوه ی ترکیب آنها با یکدیگر را، به خوبی بلد نباشیم، نه تنها زیبایی لباس هایمان به چشم نخواهد آمد، بلکه از آراستگیمان نیز کاسته خواهد شد.

 پس همیشه باید سعی کنیم انتخاب درستی داشته باشیم. جوراب و کفش و البته شلوار از جمله لباس هایی هستند که باید به خوبی با هم هماهنگ باشند. ما در اینجا سعی داریم قوانینی در این مورد برای شما بیان کنیم.

در اینجا یک سوال خیلی مهم پیش می آید، که با وجود اینکه کم اهمیت به نظر می رسد، ولی در ظاهر کلی ما، تاثیر چشمگیری خواهد داشت. پس بهتر است از خود بپرسید. . . . . .

 جوراب ها بهتر است، با کفش ها همخوانی داشته باشند یا با شلوار؟!!!!!

در این مورد همیشه در نظر داشته باشید که، رنگ جورابتان را با رنگ شلوار هماهنگ کنید نه با کفش. بعد از اینکه این مورد جزئی ولی پر اهمیت را فهمیدیم باید به نکات زیر توجه کنیم:

دقت کنید که همیشه جورابتان تیره تر از شلوارتان باشد. مثلا وقتی شلوار آبی می پوشید سعی کنید جورابتان آبی پررنگ یا سرمه ای باشد. اگر شلوار طوسی به پا دارید از جوراب زغالی یا خاکستری تیره استفاده کنید. در مورد شلوار سیاه یک قانون وجود دارد. فقط باید از رنگ مشکی استفاده کنید.

حالا وقتی از شلوار راه راه استفاده می کنید با توجه به طرح و رنگ راه راه آن می توانید یک رنگ را انتخاب کنید و جوراب با رنگ یک درجه تیره تر آن را به پا کنید. همیشه در مورد رنگ قهوه ای دقت کنید جورابتان تیره تر از شلوار و کفشتان باشد، تا زیبا به نظر برسد.

البته شما می توانید از جورابی که دقیقا همرنگ شلوارتان است نیز استفاده کنید اما فکر نمی کنید کمی خسته کننده به نظر برسید؟!

socks-shoes-pants-trousers-combinations-9600-900x601

wingtip-spectator-derby-shoes-with-mid-brown-socks-with-green-and-cream-clocks-by-fort-belvedere-with-brown-trousers-iloveimg-converted-900x601

مورد نهایی در مورد جوراب اینست که سعی کنید از جوراب سفید استفاده نکنید، مگر اینکه قصد رفتن به باشگاه را داشته باشید. چون جوراب های سفید خیلی ساده اند، با هیچ چیز خوب هماهنگ نمی شوند و خیلی زود کثیف می شوند.

2

بعد از اینکه از هماهنگی جوراب و شلوار خود مطمئن شدید، وقت آنست که به نکاتی در مورد همخوانی کفش و شلوار دقت نمایید.

شلوار آبی یا سرمه ای با کفش قهوه ای و مشکی
شلوار طوسی و طیف این رنگ با کفش قهوه ای و مشکی
شلوار قهوه ای فقط با کفش قهوه ای
شلوار مشکی فقط با کفش مشکی

بهتر است همیشه رنگ کفش و شلوار خود را با این چارت مطابقت دهید.

what-color-shoes-to-wear-with-what-color-pants

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *