یک فرد هر چقدر هم طرفدار لباس های اسپرت و راحت باشد، بازهم موقعیت های بسیاری مثل جلسات اداری، مهمانیها، مجالس مهم و . . . پیش خواهند آمد که مجبور می شود کت و شلوار بپوشد.

پس بهتر است حداقل یک دست کت و شلوار مناسب و شیک در کمد لباس خود داشته باشید. اگر می خواهید از انتخاب خود راضی باشید بهتر است به نکات مهمی که در مورد انتخاب کت و شلوار وجود دارد توجه نمایید.

اول از همه بهتر است حواستان به فروشنده باشد. چراکه شغل این افراد ایجاب می کند هر آنچه را که دوست دارید به شما می گویند.

سعی کنید اول کت مناسب برای خود را پیدا کنید. مناسب بودن کت به مناسب بودن شلوار اولویت دارد چرا که تغییر سایز شلوار راحت تر از کت است. پس ابتدا کت را اندازه کنید.

در انتخاب کت به سرشانه آن توجه کنید و دقت نمایید تا بدون هیچگونه افتادگی، کشیدگی یا چروک روی شانه هایتان قرار گیرد.گودی کمر یا طول آستین کت قابل تغییر است.

آستین کت: قد آستین باید تا مچتان باشد به طوری که آستین پیراهن به اندازه نیم تا یک سانتیمتر بلندتر از آن باشد.

دکمه کت: کت ها اغلب ۲ یا ۳ ردیف دکمه در یک یا دو ستون دارند.کت هایی با ردیف دکمه کم برای افراد کوتاه قد و کت های با سه ردیف دکمه برای افراد بلند قد مناسب است.کت هایی با دو ستون دکمه برای افراد چهارشانه توصیه نمی شود. به یاد داشته باشید که حتما موقع خرید کت، دکمه ها را ببندید و توجه کنید تا خیلی تنگ و یا گشاد نباشد.

جنس پارچه کت و شلوار: هرچه درصد پشم پارچه بیشتر باشد، مرغوب تر است ولی چون بسیار ظریف اند و سریع چروک می شوند بهتر است برای محیط کاری استفاده نشود.

رنگ کت: رنگ های تیره هم مناسب محیط کار هستند و هم مناسب مجالس. رنگ هایی مثل خاکستری تیره، مشکی و سرمه ای. رنگ های براق شما را از آنچه که هستید چاق تر نشان می دهند.

طرح پارچه کت: کت های راه راه، رسمی و کت های چهارخانه، نیمه رسمی محسوب می شوند. البته کت شلوار راه راه شما را بلند قدتر نشان میدهد.

چاک کت،  شما را درشتر از هیکل واقعیتان نشان میدهد مخصوصا اگر دو چاک داشته باشد. پس برای افراد لاغر مناسب ترین شکل کت است..

بعد از انتخاب کت مناسب وقت آن است که شلوار خود را انتخاب نمایید پس به این نکته توجه کنید که . . .

بین قد شلوار و پهنای آن رابطه مسقیمی برقرار است. هرچه شلوار بلندتر، پهنای آن بیشتر خواهد بود و برعکس. بهتر است قد شلوار از کمر تا نصف پاشنه کفشتان باشد. اگر میخواهید طبق مد سال پیش بروید و قد شلوار تا قوزک پایتان باشد بهتر است شلوار تنگتری انتخاب کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *