بی شک شما نیز تمایلی به بیرون رفتن از خانه با لباس های چروک و نامرتب ندارید. چون در این صورت بسیار شلخته به نظر می آیید و اینکار در روابط و روحیه شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

با وجود اینکه در هر خانه ای یک اتو وجود دارد، اما گاهی افراد برای از بین رفتن کامل چروک لباس، آن را به خشکشویی می سپارند. ما در این قسمت سعی داریم روش هایی را برایتان شرح دهیم که لباس را با همان کیفیت کار خشکشویی، و یا حتی بهتر اتو کنید.

بهتر است هنگام اتوکشی لباس ها به نکات زیر توجه نمایید:

۱. ارتفاع میزهای اتو اغلب قابل تغییر است. با توجه به ارتفاع کمر و بلندی دستتان، ارتفاع میز اتو را طوری تنظیم کنید که نیاز به خم شدنتان نباشد. در غیر اینصورت زود خسته خواهید شد و اتوکشی به کاری طاقت فرسا برایتان تبدیل می گردد.

IBWOO01

۲. روی میز اتو پارچه سفید بلندی پهن کنید تا رنگ پارچه میز، روی لباس تاثیر نگذاشته و دنباله یا آستین لباس روی پارچه افتاده و با زمین برخورد نداشته باشد. همچنین برای جلوگیری از برق افتادن لباس نیز روی آن، پارچه نخی سفیدی پهن کنید تا با اتو تماس مستقیم نداشته باشد.

۳. اگر لباس از دو طرف حرارت بگیرد بهتر اتو می شود. زیر پارچه سفید، فویل آلمینیومی پهن کنید تا کارتان با اتوی لباس ها خیلی زودتر تمام شود.

ironing-tin-foil

 ۴. برای اینکه اثر دوخت لایه زیر روی لایه بالایی نیفتد، بین دو لایه مقوای سفید قرار دهید. مقوا بعد از اتو زدن، بلااستفاده خواهد شد.

۵. برای جلوگیری از برق افتادن لباس هنگام اتو، از اتوی بخار به جای اتوی خشک استفاده کنید.

۶. اگر با وجود استفاده از پارچه سفید نخی، بین اتو و لباس، باز هم شاهد برق افتادن لباس هایتان بودید، سرکه حلال مشکل است. حوله ای کوچک را در سرکه بخیسانید و پس از اتوکشی، حوله را روی قسمت های براق بمالید. برای جلوگیری از ایجاد لکه سرکه روی لباس، بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید.

۷. لباس های مخمل را هرگز اتو نکنید. فقط بهتر است اتوی بخار را از پشت لباس به آن نزدیک کنید یا لباس را از پشت روی بخار آب بگیرید.

۸. اتوکشی لباس های پشمی نیز کار درستی نخواهد بود. اگر مجبور به از بین بردن چروک آن شدید، لباس را نمدار کرده پارچه ای رو آن قرار داده و با حرارت کم، آن را اتو کنید.

irons (1)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *